Najčastejšie otázky

Z čoho je drez vyrobený?

Granitové drezy sú vyrábané z hmoty vzniknutej spojením drviny (žuly) so spojivom (syntetická živica) v pomere 80%: 20%. Hmota polymerizuje (tvrdne) v špeciálnych formách, ktoré dávajú výrobku jeho tvar.

Ponúkate tiež iné príslušenstvo?

Áno, v ponuke máme aj drezové batérie, dávkovače, odkvapkávacie misky.

Aký je rozdiel medzi farbou čierna grafitová a čierna metalická?

Drezy s povrchovou úpravou čierna grafitová majú v štruktúre strakaté šedé bodky. Čierna metalická je čierná farba, ktorá má v štruktúre striebristé častice, zatavené do kompozitného materiálu, tie sa vo svetle blyštia.

Ktorý typ čiernej farby na batériu sa najlepšie hodí k metalickým drezom?

V našej ponuke máme čierne granitové batérie 2 druhov: klasická čierna a grafitová čierna. Prvá sa najlepšie hodí k metalickým drezom. Druhá sa bude najviac hodiť k čiernym grafitovým drezom.

Aký je rozdiel medzi sifónom s excentrickým ovládaním a klasickým sifónom?

Sifón s excentrickým ovládaním je vybavený automatickou zátkou, ktorá je prepojená so sifónom pomocou zabezpečeného drôtiku. Keď otočíme automatickú zátku, sifón sa otvorí a voda vytečie z drezu. Výhodou tohto systému je, že nemusíme vložiť ruky do horúcej alebo špinavej vody, aby sme vypustili vodu z drezovej výlevky. Po vypustení vody z drezu môžeme vytiahnuť sitko a odstrániť väčšie zvyšky jedla.

Sifón klasický (manuálny) – odtokové sitko sa vyťahuje a uzatvára ručne. Aby voda neunikala z drezu, uzavrieme sitko tak, že ho zatlačíme.

Sú v dreze vyvŕtané otvory?

Ak v objednávke nie je uvedené žiadne príslušenstvo (tj. batéria, sifón s excentrickým ovládaním/ klasický sifón alebo dávkovač) potom štandardne vyvŕtame iba jeden otvor pre batériu. Ak je vybraný dávkovač saponátu, budú v dreze dva otvory. Ak je vybraný sifón s excentrickým ovládaním a dávkovač, potom vyvŕtame 3 otvory.

Je možné tiež objednať drez bez otvorov – túto informáciu napíšte v políčku dodatočné informácie „Poznámky“.

Aký priemer má otvor pre batériu, dávkovač saponátu a otvor pre automatickú zátku?

Všetky otvory majú štandardne priemer 35 mm.

Je vyvŕtanie otvorov nejako spoplatnené?

Otvory vyvrtáváme zadarmo.

Čo je potrebné urobiť v prípade poškodenia zásielky?

Je nutné vyhotoviť protokol o poškodení zásielky za prítomnosti kuriéra, zaobstarať fotodokumentáciu a zaslať na adresu info@drezy-lavello.sk. Popíšte poškodenie, uveďte aj číslo objednávky a osobné údaje. Reklamácia bude vybavená na základe týchto podkladov. Reklamácia poškodenia drezu môžu byť uplatnená počas 7 dní od obdržania zásielky.

Dôležité! Ak ste si zvolili možnosť zaplatenia za balík na dobierku, budete jeho obsah môcť skontrolovať až po zaplatení.

Ako naplniť dávkovač mycieho prostriedku?
Na doplnenie dávkovacej nádoby odstráňte čerpadlo a lejte kvapalinu do nádoby, pokiaľ sa nenaplní.. Neodstraňujte nádobu z podstavca.